דף הבית :: מחלקת ייעוץ מס :: דו"חות אישיים
24 | 08 | 2019
שירותים מקצועיים
כדאי לדעת...
 
 
באנר
Hebrew (Israel)
דו"חות אישיים

דו"חות אישיים הינם דו"חות שמכינים עבור עצמאים ועבור בעלי מניות של החברות יחד עם הדו"חות הכספיים של החברות שלהם. דו"חות אישיים מוגשים עבור שני בני הזוג, על בני הזוג להחליט מי יהיה בן הזוג הרשום בפקיד השומה. בתוך דו"חות האישיים בני הזוג מצהירים על הכנסותיהם המצטברות בשנה המדווחת, הפקדות לקופות גמל, קרנות השתלמות, ביטוחי חיים, קופות פנסיה, אובדן כושר עבודה המופקדים בנפרד ממשכורת או בתוך המשכורת. לשם הכנת הדו"ח, על בעל המניות להמציא טופס 106 של כל השנה המדווחת שלו ושל בן/בת זוגתו ואת כל אישורי ההפקדות הנעשות מחוץ למשכורת שלו. במשרד רואי חשבון מייק דרזי ושות' אנו מתמחים בהכנת דו"חות אישיים ללקוחותינו מהמגזרים השונים.

* בן זוג רשום – מושג המשמש את פקיד השומה במס הכנסה. בן זוג זה הוא חי ומנהל משק בית יחד עם בן זוג שהוא נשוי לו. על-פי מס הכנסה, שני בני הזוג מהווים נישום אחד, ולכן מגישים דו"ח אחד עבור שניהם. בן זוג רשום אמור להיות בעל הכנסה הגבוהה מבין בני הזוג, כלומר הכנסתו של בן הזוג הרשום אמורה להוות יותר מחמישים אחוז מהכנסותיהם של שני בני הזוג. קביעת בן הזוג הרשום היא לחמש שנים. במקרה שבני הזוג אינם מחליטים בעצמם מי יהיה בן הזוג הרשום, אזי פקיד השומה בוחר בשבילם את בן הזוג הרשום לחמש השנים הבאות. שינוי של בן זוג רשום אפשרית בהודעה מראש של שלושה חודשים לפחות לפני תחילת שנת המס.

 

הסבר על טפסים רלוונטים:
  • טופס 106 - טופס של רשות המסים אותו ממלא המעביד עבור כל עובד. בטופס זה מפורטים כל התשלומים - המשכורת ששולמה באותה השנה, הניכויים והזיכויים לעובד בשנת המס המדווחת.
 
Copyright © 2019 משרד רואי חשבון מייק דרזי ושות' | יהושע הצורף 9, באר-שבע | טלפון:08-6283685| כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת